Mevsimlik Çiçek Projemiz

Mevsimlik çiçeklerle kadın ve kooperatifçilik bir araya geliyor hem Mersin hem kadınlar kazanıyor.

Kooperatifimiz bünyesinde çiçek yetiştirmek için istihdam edilen kadınlarımız öncelikle İŞKUR tarafından verilen “Kadın Üreticilerin Plastik Örtülü Seralarda Çiçek Yetiştiriciliği Destekleme Projesi” kapsamında çiçek eğitimlerini tamamlayarak mevsimlik çiçek üretmeye başladılar. Kadınlarımız aldıkları eğitim sonucunda meslek sahibi oldular ve böylece kooperatifimiz bünyesinde sigortalanıp çalışarak aile bütçelerine ek gelir sağlıyorlar.

               Kooperatifimizin Bitki Üretim Bölümü danışmanlığını yapan Peyzaj Mimarı Necla Çavuş Bugay sorumluluğu altında kadınlarımız Mersin’in tüm ilçelerine dikilmek üzere yazlık ve kışlık mevsimlik süs bitkisi yetiştiriyorlar.

               Mersin Büyükşehir Belediyesi de hem kadınlarımıza destek olmak, hem de tasarruf sağlamak adına ürettiğimiz mevsimlik çiçekleri satın alarak, Anamur’dan Tarsus’a tüm ilçeler dahil olmak üzere Mersin’imizi güzelleştiriyor.

               Mis kokulu çiçekleri elleriyle yetiştiren kadınlarımız, hem sigortalı olmanın hem de ev ekonomilerine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyor.

              

Shopping Cart
0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boşMağazaya dön