ORTAKLARIMIZ

MERAL SEÇER

Yönetim Kurulu Başkanı

Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kurucu ortağı Meral Seçer 1965 Pazarcık/Kahramanmaraş doğumlu olup evli ve iki erkek çocuğu annesidir. İlk, orta ve lise öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladıktan sonra, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ziraat Mühendisliği, Anadolu Üniversitesi AÖF Halkla İlişkiler ile Anadolu Üniversitesi AÖF Medya ve İletişim bölümlerinden mezun olmuştur. Bir süre kamuda ziraat mühendisi olarak görev almıştır. Kadının toplumdaki yerinin birlikte çalışmaktan, üretmekten ve çok çalışarak kocaman bir biz olmaktan geçtiğine inanan Meral Seçer bilgi ve tecrübelerini kadın üretimi ve girişimi için değerlendirmeye devam etmektedir.

EYLEM BOZDOĞAN

Yönetim Kurulu Üyesi

Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kurucu ortağı Eylem Bozdoğan 1978 Isparta doğumlu olup evli ve 2 kız çocuğu annesidir. Öğretmen bir anne babanın çocuğu olmasından kaynaklı eğitimi büyük oranda köylerde geçmiş olup Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra bankacılık sektöründe çalışmaya başlamış ve çalışma dönemi sürecinde Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı bölümlerinde yüksek lisansını tamamlamıştır. 15 yıl finans sektöründe çalıştıktan sonra çocukluğunun geçtiği kırsal yaşamın özlemiyle, fayda alanını genişleterek daha çok işe ve insana dokunmak adına 2018 yılında istifa etmiştir. Sonrasında sağlıklı ve doğa dostu üretim yöntemleri için kadınlarla iletişime geçerek onları üretime yönlendirmiş ve istihdam sağlamıştır. Anadolu Meraları Onarıcı Tarım eğitimlerine de katılan ortağımız aynı zamanda aile olarak kaz üretimi de yapmaktadırlar. Hayatı boyunca “kadınlar güçlenir, ülke güçlenir” mottosuna inanan Eylem Bozdoğan, bilgi ve tecrübelerini kadın üretimi ve girişimi için değerlendirmeye devam edip, çalışmalarını sürdürmektedir.

EBRU KAPTAN

Yönetim Kurulu Üyesi

Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kurucu ortağı Ebru Kaptan 1977 Wuppertal/Almanya doğumlu ve 1 erkek 1 Kız çocuğu annesidir. İlk, orta ve lise öğrenimi Almanya ve İzmir de tamamlamış Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nden mezun olmuştur. Dünyamızı korumak ve genç nesillere aktarmak amacıyla 20 yıldır Greenpeace, 8 yıldır Buğday ve 5 yıldır Ekolojik Tarım Organizasyon Derneği ETO ile ulusal ve uluslararası projeler yürütmektedir. Aynı zamanda 8 yıldır organik sertifikalı üretimin yapıldığı “Ebru’s House“ isimli kendi markası adı altında, Organik Tarım Üreticisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. “ Ebru’s House “ markası Türkiye’nin ilk kurulan Organik Tarım Ağı TORA’nın da kurucu üyesidir. Dünyanın kadınlara ve çocuklara emanet edilmesi gerektiği yaklaşımına inanan Ebru Kaptan yaşamı boyunca edindiği bilgi ve tecrübelerini kadın üretimi ve girişimi için değerlendirmeye devam edip, çalışmalarını sürdürmektedir.

GÜLAY AKSOY

Yönetim Kurulu Üyesi

Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ortağı Gülay Aksoy 1977 Ankara doğumlu olup evli ve bir kız çocuğu annesidir. Tüm öğrenim hayatını Ankara’da tamamlamış ve Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. İş hayatına 2000 yılında uluslararası bir ilaç firmasında Satış Uzmanı olarak başlamıştır ve işi sebebiyle Mersin’e yerleşmiştir. On yıl bu firmada çalıştıktan sonra, Kars ve Hatay illerinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nda Kırsal Kalkınma Uzmanı olarak görev yapmıştır. Bu süreçte LEADER’ da  (Yerel Kalkınma Stratejilerinin Uygulanması, Sürdürülebilir Kalkınma) Yerel Koordinatör olarak AB Uzmanları tarafından eğitim almıştır. Aynı zamanda Tarım ve Orman Bakanlığı’nın sertifikalı Organik Tarım Kontrolörü olduğundan, Kontrol ve Sertifikasyon firmalarında Organik Tarım Sertifikeri ve Kontrolörü olarak çalışmış, Tarsus Organize Sanayi’de de çeşitli gıda fabrikalarında Kalite Kontrol Müdürü olarak görev almıştır. İşi sebebiyle çeşitli illerde bulunsa da bir Mersin sevdalısı olan Gülay Aksoy, mesleki bilgi ve tecrübelerini kadın üretimi ve girişimi için Mersin’de değerlendirmeye devam edip, çalışmalarını sürdürmektedir.

GÜLTEN ÇAVUŞ

Yönetim Kurulu Üyesi

Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ortağı Gülten Çavuş 1963 Mersin doğumlu olup evli ve iki erkek çocuğu annesidir. Eğitim sürecini Mersin ‘de tamamlamış olup, giyim ve üretim teknolojileri alanında mesleki eğitimler almıştır. Halk eğitim merkezlerinde ve belediyelerde usta öğretici olarak eğitimler vermiştir. Aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşları ve derneklerde kadın eğitimleri ile ilgili projelerde yer almıştır. Kadının ailesini, toplumunu ve dünyayı güzelleştireceğine inanan Gülten Çavuş bilgi ve tecrübelerini kadın üretimi ve girişimi için değerlendirmeye devam etmektedir.

ZÜBEYDE COŞKUN

Yönetim Kurulu Üyesi

Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kurucu ortağı Zübeyde Coşkun 1982 Fatsa/Ordu doğumlu olup evli ve bir kız çocuğu annesidir. İlk, orta ve lise öğrenimini Fatsa’ da tamamladıktan sonra lisans eğitimi için Mersin’e yerleşip Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2006 yılında mezun olmuştur. Mersin Barosu’nda Kadın Hakları ve Çocuk Hakları komisyonlarında görev almış ve 2007 yılından itibaren Mersin barosuna kayıtlı avukatlık yapmaktadır. Meslek hayatı boyunca şirket ve kooperatif danışmanlığı yapan Zübeyde Coşkun, mesleki bilgi ve tecrübelerini kadın üretimi ve girişimi için değerlendirmeye devam edip, çalışmalarını sürdürmektedir.

BEYHAN GÜRBÜZ

Yönetim Kurulu Üyesi

Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kurucu ortağı Beyhan Gürbüz 1967 Tarsus/Mersin doğumlu olup evlidir. İlk, orta ve lise öğrenimini Tarsus’ta tamamlamış olup şuanda Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi 3. Sınıf öğrencisidir.  1992 yılı itibariyle Kabasakal Hukuk Bürosu’nda yönetici asistanlığı yapmakta ve aynı zamanda yöremize özgü el sanatlarımızdan anne mirası iğne oyası çalışmalarını “İğne Oyaları“ adlı atölyesinde birçok kadına da işkolu yaratarak sürdürmektedir. Kadın ve çocuk hakları, doğa ve toplumsal mücadeleler, siyasi parti yönetimi konusunda sivil toplum örgütleri ile çalışmalar yapmaktadır.  Hayatı boyunca kadının gücüne ve başarısına inanan ve destekleyen Beyhan Gürbüz, hem mesleki hem de yaşam tecrübelerini kadın üretimi ve girişimi için değerlendirmeye devam etmektedir.

DENİZ BOLTAÇ

Yönetim Kurulu Üyesi

Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kurucu ortağı Zeynep Deniz Boltaç 1982 Tarsus/Mersin doğumlu olup bir kız çocuğu annesidir. İlk, orta ve lise öğrenimini Mersin’de tamamladıktan sonra lisans eğitimi için Vancouver/Kanada’ya yerleşip Simon Fraser Üniversitesi  ana dal “İletişim” ve yan dal “Psikoloji” bölümünden mezun olmuştur. Sonrasında British Columbia Üniversitesi’nde Proje Yönetimi programını başarıyla bitirmiştir. Uzun yıllar yurt dışında inşaat projelerinde koordinatör olarak çalışmış ve sonrasında aile işi olan zeytin ve zeytinyağı üretimindeki bayrağı teslim almak üzere 2010 yılında Tarsus’a dönmüştür. Meslek hayatı boyunca Butik Zeytin ve Zeytinyağı Üreticiler Derneği, Tarsus Slow Food Hareketi, Mersin Kent Konseyi Gıda ve Tarım Çalışma Grubu, Tarsus Şelale Soroptimist Kulübü gibi birçok sivil toplum örgütleriyle çalışmalar yapan Zeynep Deniz Boltaç mesleki bilgi ve tecrübelerini, kadın üretimi ve girişimi için değerlendirmeye devam edip, çalışmalarını sürdürmektedir. 

BERRİN YORGUN

Yönetim Kurulu Üyesi

Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kurucu ortağı Berrin Yorgun 1983 Mersin doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Mersin’de tamamlamış, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde tamamlayarak 2007 yılında mezun olmuştur. İş hayatını Mersin’de açmış olduğu eczanesinde sürdürmektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev almış ve şuan Güney Ecza Kooperatifi’nde yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir. Ekonomik ve sosyal kalkınmada Kooperatifçiliğin çok önemli olduğunu, kooperatifçilik ruhunun desteklenmesi ve farklı bakış açılarıyla geliştirilmesinin önemli olduğuna inanan Berrin Yorgun bilgi ve tecrübelerini kadın üretimi ve girişimi için değerlendirmeye devam edip, çalışmalarını sürdürmektedir.

Shopping Cart
0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boşMağazaya dön